Bandırma Füze Kulübü
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 1 Yorum 1 Görüntülenme

Bandırma Füze Kulübü

Bandırma Füze Kulübü izle Türkçe dublaj tek parça 1080p izle Filmci Abi Farkıyla 2022 Netflix Sinema Filmini Full HD olarak Yüksek kalitede 4k keyfinde izle altyazılı 720p seyret

"Bandırma Füze Kulübü" filmi, 1950'lerin Bandırma'sında yaşayan bir grup lise öğrencisinin uzaya karşı merak ve ilgilerini nasıl keşfettiklerini ve kendi roketlerini yaparak uzay yolculuğuna çıkmak için verdikleri mücadeleyi konu alır.

Hikaye, dönemin atmosferinde başlar. Dünyada uzay keşfi heyecanı doruktadır ve Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği arasında bir uzay yarışı başlamıştır. Bu yarış, gençlerin de hayallerini süsler ve onları uzayın sınırlarını keşfetmeye teşvik eder. Bandırma'da yaşayan liseli gençler, bu heyecana kapılarak kendi uzay programlarını başlatmaya karar verirler.

Ancak gençlerin önlerinde birçok engel vardır. Devlet desteği ve maddi imkânlar yoktur. Ancak bu durum onları durduramaz. Kararlılıkla harekete geçerler ve "Bandırma Füze Kulübü"nü kurarlar. Kendi roketlerini tasarlayıp inşa etmek için araştırma yaparlar, matematiksel hesaplamalar yaparlar ve elde bulunan malzemeleri kullanarak çalışmalarını sürdürürler.

Gençler, projelerini gerçeğe dönüştürmek için birlikte çalışır, deneyler yapar ve geliştirmeler yaparlar. Bir yandan da eğitimlerine devam ederler ve öğretmenlerinden de destek alırlar. Ancak aileleri ve çevreleri bu işe pek sıcak bakmaz. Gençlerin bu amansız çabaları, ailelerini ve toplumu endişelendirir. Fakat gençler, hayallerini gerçekleştirmek için kararlılıkla ilerler.

Film, gençlerin zorluklarla dolu bu yolculuğunu ve uzaya roket gönderme hedeflerine ulaşma çabalarını anlatır. Kendi sınırlarını aşmaya çalışırken, arkadaşlık, dayanışma ve inanç gibi değerleri ön plana çıkarır. Gençler, umutsuzlukla karşılaştıklarında birbirlerine destek olurlar ve kararlılıkla hedeflerine doğru ilerlerler.

"Bandırma Füze Kulübü" filmi, gerçek bir hikayeden esinlenmiştir ve gençlerin sınırları zorlayan cesaretini ve hayal gücünü vurgular. Aynı zamanda, zamanın ruhunu yansıtarak 1950'lerin Türkiye'sindeki gençlerin maruz kaldığı zorlukları ve toplumsal dinamikleri aktarır.

Film, seyircilere ilham veren bir yolculuk sunar ve hayallerin peşinden gitmenin önemini vurgular. Gençlerin azim ve kararlılıkla hedeflerine ulaşma çabaları, izleyicilerde umut ve cesaret uyandırır. "Bandırma Füze Kulübü", hayallerin gerçeğe dönüşebileceğini ve sınırların aşılabileceğini anlatan ilham verici bir hikaye sunar.

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Bandirma Füze Kulübü

  Yayın Tarihi:

  21 Ekim 2022

  Senaryo:

  Mert Dikmen, Ayberk Olgay, Mustafa Uslu

  Yorumlar (1)